Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Një tërmet 7,1 ballë godet Perunë

Një tërmet 7,1 ballë godet Perunë

Një tërmet prej 7,1 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur Perunë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Enti Gjeologjik i SHBA-së (USGS) njofton se epiqendra e tërmetit është regjistruar 9 kilometra në veriperëndim të Azangaras. Tërmeti u regjistrua në një thellësi prej 258 kilometrash.

Ende nuk ka informacione për viktima në njerëz apo dëme materiale.

Exit mobile version