Ballina Lajmet Kosovë Për një ditë arrestohen shtatë persona për armëmbajtje pa leje

Për një ditë arrestohen shtatë persona për armëmbajtje pa leje

Policia e Kosovës, vetëm për një ditë ka arrestuar shtatë persona të dyshuar për armëmbajtje pa leje në disa qytete të vendit.

Siç thuhet në raportin 24-orësh të Policisë të së dielës, në Mitrovicë veriore, në orën 23:27, një person është arrestuar pasi gjatë një kontrolli i është gjetur një pistoletë pa municion.

Megjithatë, me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti ka vazhduar me procedurë të rregullt.

Një rast i ngjashëm ka ndodhur në Skenderaj në orën 03:09, ku një tjetër personi i është gjetur një pistoletë me gaz gjatë një kontrolli në automjetin e tij.

Edhe në këtë rast, me vendim të prokurorit, personi është liruar.

Ndërkohë, në Majac të Podujevës, një tjetër arrestim ka ndodhur në orën 10:20, ku një person është kapur me një pushkë gjuetie dhe 4 fishekë. Pas konsultimit me prokurorin, personi është liruar me procedurë të rregullt.

Të njëjtën ditë, në Bërnicën e Poshtme, një tjetër arrestim ka ndodhur në orën 12:00, ku një i dyshuar është gjetur me një pistoletë dhe 6 fishekë.

Edhe në këtë rast, pas konsultimit me prokurorin, personi është liruar.

Ndërsa, në Vragol të Fushë Kosovës, një i dyshuar është arrestuar në orën 12:15 me akuzën e shtënies me armë zjarri.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij janë konfiskuar një pistoletë dhe 3 gëzhoja. Me vendim të prokurorit, personi është dërguar në mbajtje për procedurat e mëtejshme.

Gjithashtu, në Podujevë, në orën 17:30, një person është arrestuar pasi i janë gjetur dhe konfiskuar 70 fishekë të kalibrit të ndryshëm në një kontrolle të një automjeti dhe afër tij.

Me vendim të prokurorit, personi është dërguar në mbajtje.

Exit mobile version