Ballina Lajmet Kosovë Plagoset me armë zjarri Oliver Ivanoviq

Plagoset me armë zjarri Oliver Ivanoviq

Sot në mëngjes para zyrës së tij në veri të Mitrovicës raportohet se është sulmuar me armë zjarri lideri i serbëve të Mitrovicës Oliver Ivanoviq.

Sipas burimeve nga veriu i Mitrovicës raportohet se Ivanoviq është dërguar në spital dhe jeta e tij është në rrezik.

Policia konfirmon vetëm se Ivanoviq është dërguar në spital dhe nuk ka më shumë informata se me çka është sulmuar.

Zëvendësdrejtori i Policisë së veriut të Mitrovicës Besim Hoti konfirmon për KosovaPress se deri më tani e kanë informatën se ai është dërguar në reanimacion në spital por më shumë informata nuk ka.

KosovaPress do t’iu mbajë të informuar për këtë ngjarje.

Exit mobile version