Ballina Lajmet Kosovë Plagoset një 18 vjeçar në Prishtinë

Plagoset një 18 vjeçar në Prishtinë

Një 18 vjeçar është plagosur sot me armë zjarri në Hajvali të Prishtinës.

Rastin për Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha i cili ka thënë se i riu ka mbetur i lënduar pasi disa persona të panjohur ka shtënë me armë zjarri.

Ai ka njoftuar se i lënduari është dërguar në QKUK për trajtim, ndërsa kanë arritur të arrestojnë dy persona.

“Me 08.04.2018 rreth orës 15:20 –ne fshatin Hajvali, pas disa të shtënave me armë zjarri nga persona të panjohur, lëndime trupore ka pësuar viktima mashkull K/Shqiptar (v. i lindjes 2000) i cili është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor ndërsa në vendngjarje janë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja. Në lidhje me rastin janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K/Shqiptar, perderisa Njesitet relevante policore jane duke kryer procedurat hetimore per te sqaruar rrethanat dhe motivet e rastit”, ka thënë Hoxha.

Exit mobile version