Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Policia austriake detyron myslimanen të heq mbulesën

Policia austriake detyron myslimanen të heq mbulesën

Një grua myslimane është detyruar që të heq burkën pas ligjit të ri që hyri në fuqi në Austri.

Gruaja u fotografua në qytetin Zell am See me shami e cila mbulonte shumicën e fytyrës së saj, përveç syve.

Policia e armatosur ishte vënë në ndjekje të atyre që nuk respektonin ligjin.

Mbulimi i fytyrës është ndaluar në zonat publike, për shkak të sigurisë.

Dënimi për mos respektim të ligjit dënohet me 150 euro.

Exit mobile version