Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Presidenti i Irakut: Të ulen tensionet në Lindjen e Mesme!

Presidenti i Irakut: Të ulen tensionet në Lindjen e Mesme!

Abdel Latif Rashid

Presidenti i Irakut Abdel Latif Rashid bëri thirrje të dielën për një “ulje të tensioneve” në Lindjen e Mesme pas një sulmi të paprecedentë iranian ndaj Izraelit, duke paralajmëruar kundër “përhapjes së konfliktit”.

Në dritën e “zhvillimeve të fundit në rajon dhe pasojat e tyre “, Rashid theksoi në një deklaratë “nevoja për të ndaluar agresionin kundër Rripit të Gazës dhe për të gjetur një zgjidhje për çështjen palestineze, duke qenë se ky është një element themelor për stabilitetin e rajonit”.

Exit mobile version