Ballina Sport Futboll Prishtina fiton në Gjilan, Llapi dhe Liria perfekt si vendas

Prishtina fiton në Gjilan, Llapi dhe Liria perfekt si vendas

Prishtina ka shënuar fitore me rezultat minimal 1-0 në Gjilan te Drita, duke vazhduar ngritjen në tabelë dhe luftën për titull.

Goli i vetëm në këtë takim u shënua në minutën e 85-të, kur Boshnjaku me një pasim te Makenda e vuri këtë para portierit, i cili kaloi edhe portierin për të shënuar për 1-0 krejt në fund të takimit.

Për Dritën kjo disfatë ësht ëshumë e keqe, pasi që vetëm sa ia përkeqëson formën.

Nga ana tjetër pas largimit të Ramiz Krasniqit, Liria fitoi pastër me rezultat 3-0.

Besa dhe Gjilani luajtën pa gola në një ndeshje aktive me raste dhe kartonë, por pa gola, shkruan Telegrafi.

Llapi shfaqi paraqitje solide ndaj Drenicës në shtëpi, ku Hamaid Namani shënoi golin e vetëm në minutën e 75-të të takimit për 1-0.

Rezultatet e ditës së dielë në Superligë:

Llapi 1:0 Drenica
Liria 3:0 Ferizaji
Drita 0:1 Prishtina
Besa 0:0 Gjilani

Exit mobile version