Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Pronari i Top Shop abuzon me punëtoren e re

Pronari i Top Shop abuzon me punëtoren e re

Biznesmeni i njohur brianik Philip Green, i cili cili posedon gjigandin e shitjeve Top Shop është vënë në qendër të një skandali, pasi është filmuar duke ngacmuar seksualisht një punëtore të tij.

Green, pasuria e të cilit shkon në pesë miliardë dollarë, po e abuzonte punëtoren e re në moshë dhe po e joshte për një pozitë më të lartë në kompaninë e tij.

Pas publikimit të videove të incizuara nga kamerat e sigurisë ka folur edhe punëtorja në fjalë e cila ka pranuar se “është e tmerruar nga trajtimi që i është bërë nga ai”.

Gjigandi i shitjeve online Top Shop është një rrjet i madh i shtrirë në shumë shtete të botës, përfshirë edhe në Kosovë. /Mesazhi/

Exit mobile version