Ballina Sport Futboll Reali kalon në gjysëmfinale të Kupës së Mbretit pas vazhdimeve

Reali kalon në gjysëmfinale të Kupës së Mbretit pas vazhdimeve

Real Madridi është kualifikuar në gjysëmfinale të Kupës së Mbretit për sezonin 2022-2023.

”Mbretërit” eliminuan në çerekfinale rivalin lokal, Atletico Madridin, duke e mposhtur me rezultat 3-1 pas vazhdimeve.

Koha e rregullt e brenda 90 minutave ishte e barabartë 1-1.

Atletico ishte në epërsi qysh nga minuta e 19-të, me golin e Alvaro Moratas.

Kampioni i Spanjës arriti të barazonte rezultatin me golin e brazilinait Rodrygo në minutën e 79-të.

Deri në fund nuk kishte ndryshim rezultati dhe ndeshja shkoi në ”Extra-Time”.

Reali arriti të përmbys rezultati në minutën 104-të, me golin e Karim Benzemas, i cili shënoi për 2-1.

Në fund të ndeshjes, Reali arriti të shënonte edhe golin e tretë me golin e brazilianit Vinicius në 120+1.

Vlen të theksohet se Atletico që nga minuta e 99-të ishte me një futbollistë më pak, pasi Stefan Savic u ndeshkua me kartonin e dytë të verdhë.

Exit mobile version