Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Rusi, publikohet videoja ku manipulohen votat (VIDEO)

Rusi, publikohet videoja ku manipulohen votat (VIDEO)

Putin ka fituar zgjedhjet në Rusime një diferencë shumë të madhe. Por tabloidi Daily Mail ka publikuar një video ku duken qartë zyrtarë që merren me administrimin e zgjedhjeve në Rusi të cilët manipulojnë procesin, duke hedhur në kutitë e votimit, fletë në favor të Vladimir Putin.

Këto pamje janë marrë nga kamerat e sigurisë në qendrat e votimit në provincën Lyubertsy në Moskë.

Videot tregojnë disa raste të manipulimit.

Ish-kryeministri rus ka fituar me një distancë të madhe prej 73.9 për qind të votave.

https://www.youtube.com/watch?v=kEpz2OyGeyQ

Exit mobile version