Ballina Lajmet Kosovë Saranda Bogujevci rrëfen në TEDx historinë e mbijetesës (Video)

Saranda Bogujevci rrëfen në TEDx historinë e mbijetesës (Video)

Ky eshte rrefimi prekes i Saranda Bogujevcit, e cila eshte nder te mbijeturata e pakta te masakres qe forcat paramilitare serbe te quajtura “Scorpion” kryen ndaj familjes se saj.

Ndiqeni videon e TEDx me titra shqip, dhe mesoni se si Saranda nuk u dorezua asnjehere dhe kerkoi drejtesi per familjen e saj. /MESAZHI/

Exit mobile version