Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Shiu i madh shkakton përmbytje dhe mbyllje të shkollave në Arabi –...

Shiu i madh shkakton përmbytje dhe mbyllje të shkollave në Arabi – VIDEO

Shiu i madh përmbyti rrugët, shkaktoi mbylljen e shkollave dhe shkaktoi vonesa të fluturimeve në Xhide (Jeddah), Arabia Saudite, të enjten, më 24 nëntor, sipas raporteve të mediave saudite.

Pamjet e postuara në Instagram tregojnë automjete që kalojnë nëpër ujëra me rrjedhje të shpejtë në një qytet që zakonisht nuk bie shjumë shi gjatë vitit.

Burimi tha se video është filmuar në lagjen Al Hamadaniyyah. Gazeta Saudite raportoi se të gjitha shkollat dhe universitetet u mbyllën për shkak të motit të keq. Ka pasur vonesa të fluturimeve në Aeroportin Ndërkombëtar të Mbretit Abdulaziz, tha Agjencia Saudite e Shtypit./mesazhi

Exit mobile version