Ballina Sport Futboll Shkëlqen Messi, shkëlqen Barcelona

Shkëlqen Messi, shkëlqen Barcelona

Barcelona ka arritur fitore të pritur në udhëtim te Osasuna. Messi ka qenë përsëri njeriu kryesor që ka siguruar fitoren e cila është arritur vetëm me golat e shënuar në pjesën e dytë.

Luis Suarez shënoi për 1-0 në minutën e 59 pas një aksioni të nisur nga Messi. Ishte “jashtëtokësori” ai që në minutën e 73 shënoi për 0-2 dhe sigurinë e Barcës.

Messi doli në skenë edhe një herë duke shënuar në sekondat e fundit të ndeshjes për 0-3.

Me këtë fitore Barcelona i afrohet Realit në 3 pikë, por që madrilenët kanë një ndeshje më pak.

Exit mobile version