Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Shpërthim zjarri në Kullën Trump në Nju Jork

Shpërthim zjarri në Kullën Trump në Nju Jork

Një zjarr ka shpërthyer në Trump Tower në Nju Jork.

Fotot tregojnë tymin e zi që derdhet nga rrokaqiejt e Manhattan në në kullën 58 katëshe të Donald Trump të hënën në mëngjes.

Zjarri besohet të ketë filluar në çatinë e ndërtesës, ndërsa zjarrëzffikëset kanë shkuar në vendngjarje, përcjell albeu.com

Departamenti i Zjarrit i Nju Jorkut thotë se ka rënë rreth orës 7:00 të mëngjesit.

Raportet e pakonfirmuara thonë se zjarri ishte shkaktuar nga një kuti elektrike e vogël në çatinë e ndërtesës dhe se askush nuk u lëndua.

Exit mobile version