Ballina Sport Futboll S’ka fitues në derbin Holandë – Spanjë

S’ka fitues në derbin Holandë – Spanjë

Spanja dhe Holanda kanë barazuar 1:1 në miqësoren e zhvilluar të mërkurën mbrëma.

Kombëtarja e Spanjës e para kaloi në epërsi, kur shënoi mesfushorin e Betis, Sergio Canales.

Mesfushori spanjoll shënoi në minutën e 19-të të ndeshjes, shkruan lajmi.net.

Holanda barazoi rezultatin në pjesën e dytë, nëpërmjet mesfushorit të Manchester United, Donny van de Beek.

Exit mobile version