Ballina Sport Basketboll Sonte zhvillohet takimi Kosovë-Slloveni

Sonte zhvillohet takimi Kosovë-Slloveni

Kosova takohet sonte me Slloveninë në Grupin E të eliminatoreve për Kampionatin evropian në basketboll.

Kosova është e gatshme për ta shkruar historinë me fillimin e kualifikimeve për “EuroBasket 2017”.

Kosova takohet sonte me Slloveninë në Grupin E të eliminatoreve për Kampionatin evropian në basketboll.

Ndeshja në Ljubljanë do të fillojë në ora 20:00, përcjell “Lajmi.net”.

Në këtë grup bëjnë gara edhe Ukraina dhe Bullgaria.

Krahas grumbullimit në Prishtinë, Kosova i ka zhvilluar edhe nëntë ndeshje miqësore.

Exit mobile version