Ballina Sport Sot derbi anglez: Manchester City – Liverpool

Sot derbi anglez: Manchester City – Liverpool

Sot (e diele) do zhvillohet ndeshja mjaftë interesante mes Manchester Cityt dhe Liverpoolit.

Dy skuadrat edhe këtë edicion shihen si favoritët për titull, andaj fitorja në këtë përballje është mjaftë e rëndësishme, përcjellë lajmi.net.

Skuadra e Pep Guardiolas do jetë pa sulmuesin Sergio Aguero që vazhdon të jetë i lënduar, derisa të mysafirët vërehet mungesa e Virgil van Dijk.

Formacionet e mundshme të dy skuadrave:

Manchester City (4-3-3): Ederson, Walker, Dias, Laporte, Ake; Foden, Rodri, De Bruyne, Torres, Jesus, Sterling.

Liverpool (4-2-3-1): Alisson, Robertson, Gomez, Williams, Alexander-Arnold; Henderson, Wijnaldum; Mane, Salah, Firmino; Jota.

Derbi i ‘zjarrtë’ zhvillohet në “Etihad” dhe nis në ora 17:30

Exit mobile version