Ballina Sport Futboll Sot luhet një prej ndeshjeve më të mëdha të futbollit evropian

Sot luhet një prej ndeshjeve më të mëdha të futbollit evropian

Real Madridi synon të fitojë takimin e parë ndaj princave të udhëhequr nga Neymar që kanë qenë të shkëlqyeshëm këtë sezon, kurse ekipi i Zidane të gjitha shpresat për ta shpëtuar sezonin i ka në garën më prestigjioze në Kontinentin e Vjetër.

Pasi dështoi në La Liga dhe në Copa del Rey, për Realin kjo është padyshim ndeshja kryesore për ta deri në këtë fazë të sezonit, ndërkaq për ekipin e Unai Emery është test i madh që do të tregojë nëse PSG – më në fund – është e gatshme për të garuar më seriozisht në këtë turne.

Exit mobile version