Ballina Lajmet Kosovë Sot mot me diell në Kosovë

Sot mot me diell në Kosovë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës mbi vendin tonë sot do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat do të ngriten mbi vlerat e mesatareve krahasuar me të njëjtin muaj të viteve paraprake.

Në disa lokalitete për shkak të ndryshimeve të mëdha të gjendjes termike dhe kushteve tjera klimatologjike , ka mundësi që në orët e para të ketë mjegull afatshkurtër. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin nga 16-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s.

Exit mobile version