Ballina Lajmet Kosovë Stoltenberg flet me Borrellin: Prishtina duhet të de-përshkallëzojë, të mos ndërmarrë hapa...

Stoltenberg flet me Borrellin: Prishtina duhet të de-përshkallëzojë, të mos ndërmarrë hapa destabilizues

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë të ditur se ka biseduar me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian Josep Borrelin për situatën e krijuar në Kosovë.

Stoltenberg, thotë se Prishtina duhet të de-përshkallëzojë dhe të mos ndërmarrë siç tha ai hapa të njëanshëm destabilizues.

“Fola me Josep Borrellin për Kosovën. Prishtina dhe Beogradi duhet të angazhohen në dialogun e udhëhequr nga BE tani, si e vetmja rrugë drejt paqes dhe normalizimit. Prishtina duhet të de-përshkallëzojë dhe të mos ndërmarrë hapa të njëanshëm destabilizues”, shkroi Stoltenberg.

Exit mobile version