Ballina Lajmet Sulm me bombë në spital, mbi 50 të vrarë në Pakistan

Sulm me bombë në spital, mbi 50 të vrarë në Pakistan

Një sulm me bombë në një spital në Pakistan ka lënë 53 persona të vdekur.

Dhjetëra të tjerë janë plagosur nga sulmi, që ndodhi në hyrje të departametit të emergjencës në qyteitin Quetta.

Ngjarja nisi me disa të shtëna ku u vranë disa avokatë dhe disa gazetarë.

Të shtënat pasuan me shpërthim. Nuk është e qartë se cilët ishin sulmuesit.

Policia pakistaneze tha se sulmi me bombë mund të jetë kryer nga një kamikaze.

Kryeministri Navaz Sharif dënoi sulmet duke thënë: “Askush nuk do lejohet të shtëqesojë paqen në provincë,”

Exit mobile version