Ballina Lajmet Kosovë Tjetër protestë kundër korrupsionit

Tjetër protestë kundër korrupsionit

Grupi i qytetarëve vazhdon sot protestën e dhjetë me radhë për të kundërshtuar krimin dhe korrupsionin nëpër institucionet vendore.

Organizatorët përmes një kumtese për media kanë thënë se protestat nuk do të ndalen deri në përmbushjen e kërkesave.

Protesta nis në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë, nga ku protestuesit e mbledhur do të marshojnë drejt ndërtesës së Qeverisë së Kosovës dhe Presidencës.

Ata po ashtu kanë paralajmëruar një aksion simbolik te “Kafja e pensionistëve”, duke filluar nga ora 12:00.

Exit mobile version