Ballina Sport Futboll Tottenham kalon tutje në FA Cup

Tottenham kalon tutje në FA Cup

Tottenham Hotspur me lehtësi ka siguruar kalimin tutje në FA Cup.

Skuadra nga Londra ka mposhtur 3:0 SFC Wimbledon.

Të gjitha golat e kësaj sfide u shënuan në pjesën e dytë.

Ishte Harry Kane që shënoi dy gola në minutat 63’ dhe 65’, ndërsa Vertonghen vendosi rezultatin përfundimtar duke shënuar në minutën e 71’

Exit mobile version