Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Tragjedia e emigrantëve në Greqi! Mitsotakis shtyn tubimin parazgjedhor në Patras

Tragjedia e emigrantëve në Greqi! Mitsotakis shtyn tubimin parazgjedhor në Patras

Kyriakos Mitsotakis ka anuluar tubimin parazgjedhor në Ptras, si pasojë e tragjedisë së emigrantëve të mbytur në në ujërat ndërkombëtare pranë Pylos.

Mitsotakis ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin në detyrë, Ioannis Sharma , për t’u informuar për situatën pas peshkarexhës së përmbytur , ku deri taki 59 persona kanë humbur jetën, raporton Protothema. /dosja

Exit mobile version