Ballina Sport Basketboll Trepça debuton me humbje në Ligën Ballkanike

Trepça debuton me humbje në Ligën Ballkanike

Trepça ka debutuar me humbje në Ligën Ballkanike.

Mitrovicasit kanë pësuar humbje në pallatin ‘Asllan Rusi’ kundër Tiranës me rezultat 78:66.

Çereku i parë përfundoi me rezultat të barabartë 22:22, megjithëse ishin në epërsi në të shumtën e kohës vendasit.

Edhe në periudhën e dytë skuadra tiranase tregoi lojë më të mirë për një nuancë dhe kështu, pjesa e parë përfundoi me katër pikë epërsi në dobi të Tiranës, 43:39.

Tiranasit edhe në pjesën e dytë vazhduan me lojë të mirë, ndërsa mitrovicasit nuk ishin të saktë në momentet vendimtare, raporton Telegrafi.

Bardhekaltërit shqiptar në çerekun e tretë shtuan epërsinë në shtatë pikë, përkatësisht 62:55.

Tirana në periudhën e tretë arrit të menaxhoi lojën dhe kështu, shifrat në semafor tregoi rezultatin përfundimtar 78:66.

Basketbollisti më efikas i takimit ishte tiranasi, Endrit Hysenagolli, i cili realizoi 25 pikë, nëntë kërcime dhe tre asistime. Te skuadra mitrovicase me lojë të mirë u dallua Stutz Frederic me 14 pikë.

Pas kësaj fitore, Tirana ka dy pikë në grupin B, ndërsa skuadra mitrovicase ka vetëm një pikë.