Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Turistja rrëzohet nga trageti në Adriatik, gjendet e gjallë pas 10 orësh

Turistja rrëzohet nga trageti në Adriatik, gjendet e gjallë pas 10 orësh

Dhjetë orë makth, dhjetë orë duke luftuar për jetën e saj në detin e Adriatikut gjatë natës, atmosferë e një filmi horror.

Mediat italiane raportojnë se një grua britanike ra në det të hapur nga bordi i një anije.

Turistja u shpëtua nga rojet bregdetare kroate dhe më pas u dërgua në spital dhe sipas autoriteteve ajo është jashtë rrezikut për jetën.

Pasagjerja ra jashtë bordit nga një anije norvegjeze Star, rreth 60 milje nga bregu i Kroacisë, pak pas mesnatës të së shtunës. Ekipet e shpëtimit arritën ta gjejnë atë të gjallë, jo shumë larg nga ku mendohej se ajo kishte rënë.

Për rastin u informua edhe ambasada britanike në Kroaci, ndërsa kanë nisur edhe hetimet në lidhje me këtë incident./Ora News

Exit mobile version