Ballina Lajmet Turqi, në shtatë ditët e fundit janë neutralizuar 39 terroristë të PKK-së

Turqi, në shtatë ditët e fundit janë neutralizuar 39 terroristë të PKK-së

Forcat e Armatosura të Turqisë, në periudhën 3-9 gusht, kanë neutralizuar gjithsej 39 terroristë të PKK-së, në zonën e juglindjes së vendit dhe Irakun e veriut, raporton Anadolu Agency (AA).

Siç bën të ditur Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë turke, paralelisht me këtë, aviacioni i saj neutralizoi mëngjesin e sotëm në veri të Irakut edhe pesë terroristë të armatosur të PKK-së.

Exit mobile version