Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Turqi-Shqipëri, thellohet bashkëpunimi në fushën e Arsimit

Turqi-Shqipëri, thellohet bashkëpunimi në fushën e Arsimit

Kryetari i Fondacionit “Maarif”,Birol Akgün, takim me Ministren e Arsimit, Elvis Kushi.

Thellohet bashkëpunimimi i shkëlqyer në fushën e Arsimit midis Turqisë dhe Shqipërisë.

Kryetari i Fondacionit të Maarif Turk Birol Akgün, i shoqëruar nga delegacioni i tij, së bashku edhe me Zv. Ministren e Arsimit të Turqisë znj. Celile Eren Ökten dhe Ambasadorin e Turqisë z. Tayyar Kağan Atay zhvilluan një takim me Ministren e Arsimit dhe Sporteve të Shqiperisë, Evis Kushi.

Exit mobile version