Ballina Sport Futboll UEFA konfirmon datat për 1/16 e Ligës së Kampionëve, Barcelona – PSG...

UEFA konfirmon datat për 1/16 e Ligës së Kampionëve, Barcelona – PSG me 16 shkurt

UEFA ka konfirmuar të gjitha datat për 1/16 e Ligës së kampionëve.

Në shortin e hedhur janë spikatur disa super përballje si Barcelona – PSG, ose Atletico Madrid – Chelsea, transmeton lajmi.net.

UEFA ka konfirmuar se kur do zhvillohen ndeshjet e para si dhe ato të dyta.

Ndeshjet e para:

Barcelona – PSG (16 shkurt)

RB Leipzig – Liverpool (16 shkurt)

Sevilla – Borussia Dortmund (17 shkurt)

Porto – Juventus (17 shkurt)

Lazio – Bayern Munich (23 shkurt)

Atletico Madrid – Chelsea (23 shkurt)

Borussia Monchengladbach – Manchester City (24 shkurt)

Atalanta – Real Madrid (24 shkurt)

Ndeshjet kthyese:

Borussia Dortmund – Sevilla (9 mars)

Juventus – Porto (9 mars)

Liverpool – RB Leipzig (10 mars)

PSG – Barcelona (10 mars)

Manchester City – Borussia Monchenglacbach (16 mars)

Real Madrid – Atalanta (16 mars)

Bayern Munich – Lazio (17 mars)

Chelsea – Atletico Madrid (17 mars).

Exit mobile version