Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Ushtarët izraelit vrasin një të mitur palestinez

Ushtarët izraelit vrasin një të mitur palestinez

GAZA (AA) – Forcat izraelite kanë vrarë një fëmijë 10 vjeçar në Gaza, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas zëdhënësit të Ministrisë së Shëndetësisë në Gaza, Esref al-Kudra, në qytetin kufitar Han Junus ushtarët izraelitë vranë dhjetëvjeçarin Abdullah Ebu Nazif i cili ishte në oborrin e shtëpisë së tij.

Ai vuri në dukje se fëmija vdiq si rezultat i një plumb që e goditi atë në shpinë. Al-Kudra dhe se ushtarët izraelitë kanë gjuajtur.

Ushtarët izraelit shpesh qëllojnë në shtëpitë dhe tokat bujqësore të palestinezëve të cilat ndodhen në afërsi të kufirit në Gazë.

Exit mobile version