Ballina Lajmet Kosovë Varroset Aulon Zeka (Video)

Varroset Aulon Zeka (Video)

Qindra qytetarë kanë marrë pjesë në ceremoninë mortore të Aulonit. Familjarë, miq, shokë dhe qytetarë ia kanë mësyrë xhamisë afër varrezave në lagjen Arbëria për t’ia falë namazin e xhenazes 16-vjeçarit.

Pas kryerjes së obligimeve fetare, trupi i tij u nis drejt “banesës së fundit”. Edhe aty u luten për shpirtin e tij.

Ata që po e përjetojnë më rënd shuarjen e tij janë motra dhe vëllai, si dhe prindërit.

E kur përfundoi ceremonia e varrimit të afërmit e përshkruajnë si një djalë të urtë dhe të zellshëm.

Edhe shokët e kujtojnë si një djalë të qetë dhe të devotshëm.

Vrasja në rrethana të pasqaruara e 16 vjeçarit ka sjell reagime të shumta.

Ministri i porsazgjedhur i Drejtësisë. Abelard Tahiri, rastin e tillë e konsideron tronditës.

Ndërsa shpreh ngushëllimet për familje, zotohet se do të bëjë çmos që autorët e krimit të dalin para drejtësisë.

Ndërsa deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka kërkuar nga Prokuroria e Policia e Kosovës të gjejnë vrasësin e Aulon Zeka, i vrarë, të shtunën, në Prishtinë.

Ajo ka kërkuar nga udhëheqja e Prishtinës të vendosen kamera në rrugët e Kryeqytetit në mënyrë që të ketë siguri më të madhe për banorët.

Edhe njohësi i çështjeve të sigurisë, Burim Ramadani, ka rekomanduar që si masë për rritjen e sigurisë në kryeqytet të vendosen kamerat.

Policia e Kosovës thotë se është duke u marr me rastin dhe se deri më tani nuk ka asnjë të arrestuar.

Aulon Zeka u gjet i vdekur të shtunën afër shkollës “Model” në kryeqytet.

Exit mobile version