Ballina Lajmet Kosovë Vuçiq e Thaçi me 7 shtator takohen në Bruksel, për “përparim konkret”

Vuçiq e Thaçi me 7 shtator takohen në Bruksel, për “përparim konkret”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, do të takohen me shtatë shtator në Bruksel, njofton Klan Kosova.

Ky takim po vjen në kohën kur po flitet për shkëmbimin, apo korrigjimin e mundshëm të kufirit.

Në njoftimin e BE-së për këtë takim, thuhet se pritet të arrihet “përparim konkret”, rreth dialogut mbi normalizimin e përgjithshëm të marrëdhënieve Prishtinë – Beograd.

Exit mobile version