Ballina Lajmet Xiaomi Pocophone F1 i ri arrin në Evropë (Foto)

Xiaomi Pocophone F1 i ri arrin në Evropë (Foto)

Telefoni i përballueshëm Xiaomi me procesor Snapdragon 845, dizajni i të cilit deri tani ka qenë një mister, tashmë është në rrugën e saj drejt Evropës.

Tani ka disa foto që na japin një pasqyrë të mirë se si duket Pocophone F1. Ekziston edhe një paketë e shitjes me pakicë që konfirmon specifikimet.

Imazhi i panelit të përparmë jep një pasqyrë të mirë në hartimin e pajisjes, si dhe funksione të tilla si ftohja e lëngët për procesorin Snapdragon 845, dy sisteme kamera të pasme dhe një bateri të madhe 4000 mAh.

Pajisja ka mbështetje për mbushje të shpejtë 3.0, USB-C, kufje 3.5 mm dhe mundësi të tjera.

Sensori i gjurmëve të gishtërinjve ndodhet në anën e pasme, ndërsa pjesa e përparme përmban panele anësore relativisht të holla dhe një prerje të madhe në ekran, e ngjashme me modelin Mi 8 SE.

Ndryshe nga modeli Mi 8 SE, Pocophone nuk ka mbështetje për teknologjinë 3D të avancuar të njohjes së fytyrës.

Exit mobile version