Ballina Sport Futboll Zvicra mposht Andorrën, kryeson grupin

Zvicra mposht Andorrën, kryeson grupin

Zviceranët arritën që të mposhtin Andorrën me rezultat 2 me 1.

Golat për ekipin e Petrovic i realizuan: Fabian Schar dhe Admir Mehmedi, kurse golin e vetëm për vendasit e shënoi Martinez në fund të ndeshjes.

Me këtë fitore, Zvicra grumbullon nëntë pikë duke lënë mbrapa kampionin Portugalinë me gjashtë pikë.

Exit mobile version