Ballina Sport Futboll Zyrtare: Alvaro Morata lojtar i Chelseas

Zyrtare: Alvaro Morata lojtar i Chelseas

Alvaro Morata është zyrtarisht lojtari më i ri i Chelseas.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi anglez përmes ueb-faqes zyrtare.

24 vjeçari nesër në mëngjes do të udhëtoj në Londër për t’i kryer testet mjekësore dhe më pas të firmos një kontratë pesë vjeçare.

Tarifa që Chelsea ka paguar për këtë transferim besohet të jetë rreth 80 milionë euro.

Exit mobile version