Ballina Sport Futboll Zyrtare: Këto janë fanellat e Shqipërisë për kualifikimet e “Rusi 2018”

Zyrtare: Këto janë fanellat e Shqipërisë për kualifikimet e “Rusi 2018”

Në eliminatoret për Botërorin “Rusi 2018”, Shqipëria do të paraqitet në fushë me të njëjtin dizajn që kishte në Europian.

Për shkak të numrit të madh të pikave të shitjes në të gjithë botën, do të kalojnë edhe disa muaj pas Europianit derisa të tërhiqet e gjithë dërgesa me fanellën e dizajnuar për “Francë 2016”.

Në këtë logjikë, Kombëtarja kuqezi do ta nisë edicionin e ri me fanellat e Europianit. Ndërkohë që në vitin 2017 do të mendohet dhe përgatitet strategjia për fanellën me dizajnin e ri.

“Ka qenë një fanellë që është pëlqyer shumë. Në të gjitha pikat e shitjes në mbarë Europën, apo edhe më gjerë, sinjalet nga kompania ‘Macron’ janë të tilla që ky dizajn ka qenë shumë i suksesshëm”, deklaron për “Panorama Sport” Gazmend Malo, drejtori i Marketingut në FSHF.

“Për këtë arsye, ajo do të qëndrojë në shitje deri në fillim të vitit 2017, atëherë kur edhe do të shohim mundësitë për të lansuar fanellën tjetër”, shtoi ai.

fanella

Exit mobile version