Ballina Sport Futboll Arsenali vazhdon me formën e mirë

Arsenali vazhdon me formën e mirë

Arsenali ka vazhduar me fitore.

Skuadra e drejtuar nga Arteta ka fituar me rezultat 0-1 ndaj Evertonit në ndeshjen e javës së pestë të Premierligës.

Golion e vetëm në ndeshje e shënoi Trossard në minutën e 69-të.

Me këtë fitore, Arsenali është në vendin e katërt me 13 pikë, aq sa kanë edhe Tottenham dhe Liverpool dhe dy pikë më pak se City.

Exit mobile version