Ballina Sport Futboll Chelsea merr fitore të thellë ndaj Chesterfield, kalon tutje në FA Cup

Chelsea merr fitore të thellë ndaj Chesterfield, kalon tutje në FA Cup

Chelsea ka marr një fitore me rezultat 5-1 ndaj Chesterfield në kuadër të FA Cup.

Edhe pse me disa mungesa, Chelsea e nisi ndeshjen në sulm, duke kërkuar menjëherë golin.

I pari erdhi në minutën e 6-të, kur Timo Werner tundi rrjetën për 1-0 me një gjuajtje nga afër.

Në minutën e 18-të rezultati shkoi në 2-0, kur Callum Hudson-Odoi shënoi një gol të bukur.

Vetëm pas dy minutash erdhi edhe goli i tretë në këtë ndeshje. Romelu Lukaku përfiton nga një gabim në mbrojtjen e mysafirëve për të shënuar për 3-0.

Pjesa e parë u mbyll me golin e Andreas Christensen që shënoi me kokë për 4-0.

Në minutën e 55-të, Chelsea fitoi penallti, ku nga pika e bardhë doli të jetë i saktë Hakim Ziyech për 5-0.

Mysafirët arritën të shënonin në minutën e 80-të me Akwasi Asante për 5-1.

Chelsea fitoi me lehtësi këtë ndeshje dhe kaloi në raundin e 1/16 të FA Cup.