Ballina Sport Futboll Chelsea ndalet nga Burnley në shtëpi

Chelsea ndalet nga Burnley në shtëpi

Chelsea nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim në përballjen ndaj Burnleyt, në duelin e xhiros së 11-të në Premier Ligë.

Chelsea doli në avantazh në minutën e 33-të kur Kai Havertz realizoi një gol të bukur me kokë nga një asistim i Reece James, gol më të cilin u mbyll pjesa e parë.

“Blutë” e dominuan si pjesën e parë ashtu edhe në të dytën, duke pasur raste të ndryshme shënimi, megjithatë ata u ndëshkuan në një nga rastet e pakta të skuadrës mysafire, duke e barazuar rezultatin në 1-1 me anë të sulmuesit Matej Vydra në minutën e 80-të, për të qenë ky goli i fundit i realizuar i kësaj përballje.

Për të parë golin e mysafirëve klikoni këtu – VIDEO

Chelsea kështu ndalet pas një ecurie prej katër fitoreve radhazi në Premier Ligë, e cila mbetet si lider në tabelë me 26 pikë të mbledhura, e ndjekur nga Man City me 23 pikë, dhe nga Liverpool me 22 pikë që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.