Ballina Sport Futboll City përmbys Monacon

City përmbys Monacon

Manchester City dhe Monaco kanë dhuruar një spektakël të paparë, duke shënuar tetë gola në 90 minuta.

Skuadra angleze mposhti atë franceze me rezultat 5-3 në një ndeshje me shumë rikthime.

Pjesën e parë Monaco e përfundoi në avantazh, ku pas golit të Raheem Sterling, Falcao dhe Mbappe Lotin përmbysen rezultatin.

Në pjesën e dytë Radamel Falcao fillimisht humbi penalltinë në minutën e 50-të, para se Aguero të barazonte rezultatin në minutën e 58-të.

Kolumbiani përsëri riktheu rezultatin për herë të fundit në minutën e 61-të, për ti hapur rrugë tre golave të Manchester City.

Sergio Aguerro në minutën e 71-të, John Stones në minutën e 77-të dhe Sane në minutën e 82-të i siguruan fitoren skuadrës së Pep Guardiolës.

Ndeshja e kthimit do të luhet me 15 mars.

Exit mobile version