Ballina Lajmet Grenell për drekë te Rama: Duhet bërë më shumë për ta liruar...

Grenell për drekë te Rama: Duhet bërë më shumë për ta liruar Hashim Thaçin nga Haga

Ish-emisari presidencial i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell është duke qëndruar për vizitë në Shqipëri.

Gjatë vizitës së tij në Tiranë ai ka zhvilluar takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, me të cilin edhe kanë ngrënë drekë.

Kjo është bërë e ditur përmes një postimi në Twitter nga vetë Rama.

Kam drekuar me kryeministrin me Edi Rama. Nga aleati ynë i madh i NATO-s, Shqipëria dhe ne ramë dakord se duhet bërë më shumë për ta çliruar Hashim Thaçi nga 3 vitet e burgut të tij në Hagë. Akuzat kundër tij janë të rreme dhe dëshmitarët thonë se janë manipuluar nga Jack Smith’’, ka shkruar Grenell.

Grenell ka qenë më herët i angazhuar në procesin e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë por që ai është shkarkuar nga kjo pozitë pas ardhjes në krye të Joe Biden në SHBA.

Exit mobile version