Ballina Sport Futboll Griezmann me kontratë të re tek Atletico

Griezmann me kontratë të re tek Atletico

Sulmuesi i Francës, Antoine Griezmann do të pensionohet me fanellën e skuadrës së Atletico Madridit.

Mediumet spanjolle kanë raportuar të hënën se Griezmann tashmë ka arritur marrëveshje me Atleticon për kontratën e re, e cila do të zyrtarizohet me të përfunduar edicioni aktual. Me kontratën e re, 33-vjeçari do të jetë pjesë e klubit spanjoll deri në verën e vitit 2027 kurse kontrata aktuale i skadon në vitin 2026.

Te Atletico janë të kënaqur me paraqitjet e Griezmannit, i cili ka shkëlqyer këtë edicion për ekipin e trajnerit Diego Simeone dhe duan ta mbajnë deri në fund të karrierës në klub.

Deri më tani, Griezmann ka shënuar 21 gola dhe ka bërë 8 asistime në 41 paraqitje për Atletico Madridin, ekip që u rikthye në vitin 2023 pas dy sezoneve të kaluara te Barcelona. Kjo është periudha e tij e dytë te skuadra nga Madridi, pasi në të parën qëndroi prej vitit 2014 deri në vitin 2019.

Me Atleticon, Griezmann ka të fituar tre trofe deri më tani.

Exit mobile version