Ballina Sport Futboll Itali – Francë, formacionet me plot befasi

Itali – Francë, formacionet me plot befasi

Italia ndeshet sonte me Francën në miqësore, në ora 21:00. Dhe, të dyja skuadrat kanë shumë ndryshime në formacionet e tyre.

ITALIA (3-5-2): Buffon; Barzagli, Astori, Chiellini; Candreva, Parolo, De Rossi, Bonaventura, De Sciglio; Pellè, Eder.

(Rezervistët: Donnarumma, Marchetti, Antonelli, Ogbonna, Rugani, Bernardeschi, Montolivo, Florenzi, Verratti, Gabbiadini, Immobile, Pavoletti, Belotti).

FRANCA (4-3-3): Mandanda; Sidibe, Varane, Koscielny, Kurzawa; Pogba, Kanté, Matuidi; Griezmann, Giroud, Martial.

(Rezervistët: Areola, Costil, Corchia, Digne, Rami, Umtiti, Kondogbia, Sissoko, Payet, Dembele, Gignac, Gameiro).

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6.

Exit mobile version