Ballina Jeta Shëndetësi Ja disa ide çfarë të konsumoni në mëngjes!

Ja disa ide çfarë të konsumoni në mëngjes!

Nëse nuk e dini se çfarë të konsumoni në mëngjes, dritare.net sjell për ju disa ide. Jo vetëm që nuk duhet ta nisni ditën pa ngrënë mëngjesin, por duhet që të përzgjidhni produktet në mënyrë që dita të nisë plot energji.

Fruta dhe tost me gjalpë bajamesh dhe sallam

Shumë njerëz besojnë se, ky kombinim është shumë i çuditshëm. Por është i shijshëm dhe mjaft i shëndetshëm.

Vezë, tost avokadosh dhe boronica.

Vezë të skuqura me rukola

Petulla të shëndetshme

Tërshërë me fruta

Omëletë me perime. Kjo recetë është shumë e shijshme.

Vezë të ziera

Nëse mëngjesi juaj përmban dhe vezë, atëherë kjo është një ide e shkëlqyer. Veza përmban proteina dhe vitamina të shëndetshme që e ndihmojnë shumë organizmin tuaj.

Exit mobile version