Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Kapen 230 kg kokainë në portin e Roterdamit, destinacion Britania

Kapen 230 kg kokainë në portin e Roterdamit, destinacion Britania

Një sasi e konsiderueshme prej 230 kilogramësh kokainë është kapur nga policia në portin e Roterdamit në Holandë.

Droga ishte e fshehur në kontejnerë, ndërsa vinte nga Brazili e destinacion kishte Britaninë e Madhe.

Vetëm gjatë muajit Mars, në portin më të madh të Europës është kapur një sasi prej 385 kilogramësh kokainë.

Exit mobile version