Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Kasaphane në Siri, vetëm në Guta vriten 54 civilë

Kasaphane në Siri, vetëm në Guta vriten 54 civilë

Sulmet e vazhdueshme në Gutan Lindore kanë lënë edhe 54 civilë të vdekur, vetëm për ditën e sotme.

Për dy muaj sa ka pasur sulme të vazhdueshme të regjimi, janë raportuar rreth 500 civilë të vrarë nga sulmet ajrore të regjimit.

Guta është një prej regjioneve anti-regjim që mbahet nga ana e forcave kryengritëse, ndërsa në ofensivë ndaj këtij rajoni nuk ka munguar as aleati më i madh i Assadit, Rusia. /MESAZHI/

Exit mobile version