Ballina Sport Futboll Katar 2022, këta janë lojtarët që kishin më së shumti ndërhyrje të...

Katar 2022, këta janë lojtarët që kishin më së shumti ndërhyrje të sakta

Një nga statistikat kryesore për të matur veprimet mbrojtëse janë ndërhyrjet e fituara. Kupa e Botës në Katar ka qenë mundësi për shumë futbollistë të tregojnë aftësitë e tyre mbrojtëse kundër sulmeve të kundërshtarit.

Ndërhyrjet janë kyçe për të ndërprerë lojën duke neutralizuar kundërshtarët e duke nisur kundërsulmet.

Me finalen e mbrëmshme, tani vec janë publikuar statistikat e përgjitshme, mes tyre edhe ato të ndërhyrjeve, ku kampion në këtë aspekt është futbollisti i Marokut, Achraf Hakimi.

Marokeni që luan për PSG-në, ka pasur plot 26 ndërhyrje të sakta, i pasuar nga kroati Kovaqiq me 22 sosh dhe talenti i këtij botërori, argjentinasi Enzo Fernandez që pati plot 22 ndërhyrje.

Më poshtë tabela e plotë:

Exit mobile version