Ballina Sport Futboll La Liga miraton planin e Barcelonës

La Liga miraton planin e Barcelonës

La Liga sot ka vendosur të pranojë Planin e Qëndrueshmërisë të paraqitur në Ligë.

Ky vendim pritet të përcaktoj përfundimisht të ardhmen e Lionel Messit. Barcelona pritet që menjëherë t’i bëjë ofertën zyrtare dhe e ardhmja e tij do të vendoset shumë shpejt.

Skuadra e Xavit menjëherë pritet të njoftoj edhe vazhdimet e kontratave me Gavi, Araujo, Iñaki Peña dhe Sergi Roberto.

Gjatë kësaj jave Barcelona poashtu pritet që të zyrtarizoj blerjen e parë, mbrojtësin e Bilbaos Inigo Martinez.

Exit mobile version