Ballina Lajmet Kosovë Limaj: Thaçi e ka vetëm një qëllim, mashtrimin

Limaj: Thaçi e ka vetëm një qëllim, mashtrimin

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka pohuar se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mundur pesë vite më parë ta transformonte FSK-në në ushtri, në mënyrën siç ka propozuar tani.

Limaj, përmes një postimi në Facebook, shpreh dyshimin se daljet e publike të Thaçit, gjithkund dhe gjithkah, e kanë veç një qëllim, mashtrimin, transmeton Telegrafi.

Postimi i plotë i Limajt në Facebook:

“Së paku që pesë vite ka qenë e mundur që FSK-ja të transformohet në ushtri në këtë mënyrë siç është propozuar tani.

Pse nuk e ka bërë këtë ish-kryeministri kur ka qenë në detyrën e tij, asgjë nuk ka ndryshuar nga koha kur ky ka qenë kryeministër, edhe tani të njëjtat pengesa janë.

Atëherë pse gjithë këtë zhurmë dhe propagandë, e lloj lloj argumente që sot po i bën ish-kryeministri, pse nuk i bënte këto kur e kishte për detyrë? Kjo ka vetëm një përgjigje, ky njeri tashmë po e sheh se ka shkuar shumë larg me gabimet dhe dëmet që ia ka sjell Kosovës, si p.sh: Demarkacioni, Gjykata Speciale, Zajednica dhe tashmë e ka parë se këto dëme nuk mund ti fshehë më dhe si rezultat i këtyre ka humbur dhe po e humb me shpejtësi mbështetjen në popull. Njerëzit po ia kthejnë shpinën, prandaj iniciativa për Ushtrinë është ide e kompanisë së P.R-it të tij, që sa do pak të tentojnë me ia përmirësu imazhin që ju ka rrënuar.

Thënë thjesht, me një fjalë, daljet e tij publike gjithkund dhe gjithkah e kanë veç një qëllim: MASHTRIMIN! F.L.” (sic.), ka shkruar Limaj.

Exit mobile version