Ballina Lajmet Kosovë Mbi 18 mijë të infektuar dhe mbi dy mijë raste aktive me...

Mbi 18 mijë të infektuar dhe mbi dy mijë raste aktive me koronavirus

Members of the University Clinical Center of Kosovo in protective gear walk past a sign reading "Ambulance For Coronavirus" at the University Clinical Center of Kosovo in Pristina on March 14, 2020. - Kosovo reported its first coronavirus (COVID-19) case on March 13, 2020, in a 22-year-old Italian woman and a 77-year-old Kosovar man, both recently returned from Italy. (Photo by Armend NIMANI / AFP)

Ka shkuar në 18 mijë e 148 numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se ka arritur në 18 mijë e 148 numri i përgjithshëm i të infektuarve.

Sipas IKSHPK-së, që nga fillimi i pandemisë e deri më tani në vendin tonë kanë ndërruar jetë 666 persona të cilët ishin të prekur me COVID-19.

Po ashtu, bazuar në të dhënat zyrtare, janë 15 mijë e 150 pacientë të cilët kanë arritur që të shërohen nga koronavirusi.Sipas IKSHPK-së, aktualisht në vendin tonë janë 2 mijë e 332 raste aktive me koronavirus, përderisa Prishtina vazhdon të mbetet komuna më e prekur nga ky virus.

Exit mobile version